Zastosowanie kolagenów Colway

Aktywne biologicznie żele kolagenowe Colway są produktami wyjątkowo skutecznymi. Lista ich dobroczynnego działania tak pielęgnacyjnego jak i wręcz zdrowotnego nie jest i nie może być pełna (zapraszamy do zapoznania się z nią tutaj), gdyż kolagen jest budulcem całego naszego ciała, dlatego jego dobroczynny wpływ można zaobserwować wszędzie. Nie tylko na skórze, jak się powszechnie to może kojarzyć. Wybraliśmy w niniejszym artykule najważniejsze naszym zdaniem obszary zbawiennego oddziaływania Kolagenu Natywnego lub Kolagenu Naturalnego na nasze zdrowie i urodę. 

Kolagen na zmarszczki

Przyczyny powstawania zmarszczek

Kolagen Natywny na zmarszczkiZmarszczki są oznaką nieuchronnego procesu strzenia się skóry (i całęgo naszego ciała). Jednak nie jedynym, gdyż pojawia się ogólna utrata właściwości i wyglądu skóry - jej karnacji, elastyczności, nawilżenia czy natłuszczenia.

Proces marszczenia się skóry jest dość skomplikowany, jednak wiadomo już od dawna, że najważniejszą jego przyczyną jest utrata kolagenu w skórze. Wszystkie inne są wtórne. Proces ten zaczyna się już w przedziale 27-30 lat, a jego tempo to ubytek 1% kolagenu rocznie (przy czym w okresie menopauzy proces ten drastycznie przybiera na sile). Coraz mniejszą wydajność ma nie tylko produkcja kolagenu, ale także jego "serwis", rolą którego jest żelowa substancji wokół włókien. Substancja ta odżywia włókna kolagenowe i utrzymuje ich sprężystość i kondycję. Wraz ze zwalnianiem aktywności fibroblastów (komórek produkujących kolagen) substancja ta zanika, a włókien jest nie tylko coraz mniej, ale na dodatek zaczynają tworzyć skupiska włókien. Efektem tego są dziury w jednolitej dotąd siatce kolagennowo-elastynowej. W ten sposób skóra traci swoją elastyczność i sprężystość, załamuje się i marszczy. Proces ten pogłębia się z wiekiem coraz bardziej.
Obok utraty kolagenu obserwuje się także stopniowy zanik i coraz wolniejszą pracę gruczołów łojowych i potowych, przez co skóra traci coraz bardziej naturalną barierę lipidową i coraz bardziej wysycha. Towarzyszy temu także zmiana pH na kwaśny, który powoduje mniejszą odporność na mikroustroje i wpływ otoczenia. Także naczynia skóry twardnieją, tracą elastyczność i zaczynają pękać a w efekcie rzednąć. Tracą też coraz bardziej zdolność wymiany składników odżywczych. Skóra zaczyna "głodować", co pogłębia zmarszczki. Na szczęście proces ten można wydatnie opóźnić, dzieki odpowiedniej pielęgnacji i stymulacji skóry.

Jak pomaga Kolagen Naturalny lub Kolagen Natywny?
Kolagen Natywny lub Naturalny bardzo efektywnie pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu ustrojowego oraz dostarcza potrzebnych aminokwasów, które są wykorzystywane w ich budowie. W ten sposób, zupełnie naturalnie, skóra odmładza się. Polecamy także Colvitę, która jako najskuteczniejszy na świecie nutrikosmetyk i kolagenowy suplement diety zarazem odżywia skórę od wewnątrz. Zalecamy także serię kosmetyków Colway do pielęgnacji skóry. Zostały one zaprojektowane z myślą o spotęgowaniu działania Kolagenu Naturalnego. W ten sposób skóra jest doskonalne odżywiona od wewnątrz i od zewnątrz.
Zapoznaj się też ze sposobami stosowania kolagenu.

Uwaga! Żele kolagenowe Colway są o wiele bardziej skuteczne profilaktycznie niż naprawczo. Zmarszczka jest głęboką raną w skórze i jej "uleczenie" po pierwsze zajmuje czas, a po drugie nie ma gwarancji, że głęboką zmarszczkę tylko dzięki kosmetyce zewnętrznej, nawet tak wspaniałym preparatem jak kolagen, będziemy w stanie naprawić. Raz powstała zmarszczka jest bardzo trudna do zlikwidowania. Kolagen na pewno ją spłyci. Żele kolagenowe najlepiej sprawdzają się w roli prewencyjnej. Najlepszym czasem rozpoczęcia pielęgnacji kolagenem jest wiek ok. 30 lat, gdyż wtedy właśnie zaczyna się utrata kolagenu w skórze. Systematyczna pielęgnacja Kolagenem Natywnym lub Naturalnym Colway powstrzyma pojawienie się zmarszczek na całe dekady!!! W roli prewencyjnej sprawuje się wyśmienicie.

Jak jeszcze możesz opóźnić proces pojawiania się zmarszczek?
Dieta "prokolagenowa", aktywność fizyczna i regularny tryb życia są najważniejszymi czynnikami. Nie palmy papierosów, gdyż bardzo wysuszają skórę i utrudniają syntezę kolagenu. Unikajmy nadmiernego opalania się oraz stosujmy filtry UV. Nie przesadzajmy z seansami w solarium. Podobnie chrońmy skórę przed zimnem i silnym wiatrem. Warto stosować duże okulary przeciwsłoneczne, które ochronią delikatną skórę wokół oczu.
Pomagają także masaże twarzy. Sen jest zbawienny dla cery, warto jednak stosować miękkie włókna w posłaniu oraz spać na plecach. Zwracajmy też uwagę na zbyt dużą ekspresję mimiczną, gdyż ona utrwala zmarszczki mimiczne. 

Kolagen a cellulit

Czym jest cellulit?
Kolagen na cellulitCellulit zwany inaczej "skórą pomarańczową" jest prawdziwą zmorą większości kobiet. Nie dotyka - jak powszechnie się uważa - tylko kobiet otyłych, lecz także i szczupłe. Cellulit to nieprawidłowo ułożona tkanka tłuszczowa z towarzyszącymi jej zmianami obrzękowymi, zwłóknieniem tkanki łącznej i zwyrodnieniem otaczających tkanek. Pojawia się najczęściej w okolicach ud, pośladków, sutków, ramion czy bioder z widocznymi fałdkami i zgrubieniami. Nie jest to tylko problem kosmetyczny, lecz jest to problem zakwalifikowany już jako medyczny, gdyż jego poważniejszym postaciom towarzyszy ból, zmiany zwyrodnieniowe otaczającej tkanki i stany zapalne skóry. Urasta także do rangi problemu cywilizacyjnego, gdyż niektóre źródła podają, że dotyka nawet 95% kobiet po okresie dojrzewania...

Każdy człowiek posiada stałą i niezmienną liczbę komórek tłuszczowych (adipocytów). W normalnych warunkach namnażają się one, lecz zwiększają swoją objętość lub kurczą się. W ten sposób człowiek tyje lub chudnie. W przypadku cellulitu mamy do czynienia z miejscowym zaburzeniem pracy komórek tłuszczowych, a dokładniej z ich nieprawidłowym przyrostem i namnarzaniem się, czego efektem są tzw. pszczele gniazda. Pęczniejące i namnarzające się komórki tłuszczowe powodują ucisk siąsiadujących tkanek oraz naczyń krwionośnych zaburzając przepływ krwi oraz jej funkcje odżywiania i wydalania toksyn z komórek. Toksyny zaczynają się odkładać w komórkach tłuszczowych powodując ich twardnienie i zmianę koloru. Zmianom tym często towarzyszą obrzęki i stany zapalne, które po zwalczeniu przez organizm, przybierają postać bardzo nieestetycznej i zwłóknionej tkanki łącznej. Procesowi temu sprzyja także zła kondycja tkanki łącznej, w tym włókien kolagenowych, które są kruche i łatwo poddają się naciskowi pęczniejących komórek. Nie przez przypadek osoby z celulitem cierpią także na rozstępy. W miejscach ubytku kolagenu zaczyna narastać tłuszcz.

Przyczyny powstawania cellulitu.
Jedną z najważniejszych przyczyn powstawania cellulitu jest zaburzenie gospodarki hormonalnej estrogenów. Odpowiadają one za cechy płciowe kobiet oraz odkładanie się komórek tłuszczowych w określonych częściach ciała. Dlatego też to właśnie kobiety w znacznej większości cierpią na cellulit, podczas gdy u mężczyzn jest to zjawisko stosunkowo rzadkie. Estrogeny wpływają na rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększoną ich przepustowość, co doprowadza do opisanego wyżej patologicznego procesu obrzęków, na skutek wycieku płynów fizjologicznych z naczyń krwionośnych, nadmiernego gromadzenia tłuszczu i toksyn w komórkach tłuszczowych. Wahaniami estrogenów dotknięte są dojrzewające dziewczyny oraz kobiety w okresie menopauzy, kiedy to najczęściej pojawia się cellulit. Nie bez znaczenia jest także stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych oraz hormonalnej terapii zastępczej.
Niektóre osoby mają ponadto skłonność genetyczną do tycia i nadmiernego gromadzenia tłuszczu w adipocytach (komórkach tłuszczowych), niezależnie od ilości przyjmowanych pokarmów.
Bardzo ważny - jeśli nie najważniejszy - jest jednak styl życia, gdyż "epidemia" cellulitu dotyka społeczeństwa zurbanizowane. Nierzadko można w nich spotkać zachowania i czynniki sprzyjające powstawaniu cellulitowi takie jak:
- nieprawidłowa dieta, uboga w błonk, a bogata w tłuszcze, wielocukry, sól, konserwanty, sztuczne barwniki, hormony itp.; taka dieta sprzyja nadwadze,
- siedzący tryb życia i brak ruchu,
- używki takie jak alkohol, nikotyna.
- nadużywanie gorących kąpieli i sauny,
- życie w stresie i ciągłym pośpiechu, brak odpoczynku i depresje,
- antykoncepcja hormonalna i terapie hormonalne.
- obcisłe ubranie oraz zbyt wysokie obcasy.

Jak sobie radzić z cellulitem?
Z Cellulitem można wygrać! Zagadnieniu temu poświęciliśmy osobny artykuł "Cellulit - nie taki straszny!", do którego przeczytania serdecznie zapraszamy.

Kolagen a rozstępy

Czym są rozstępy?
Kolagen na rozstępyRozstępy są czerwonymi/fioletowymi lub białymi wrzecionowatymi pasmami powstającymi poprzecznie do kierunku naciągania skóry. Powstają na poziomie skóry właściwej na skótek fizycznego rozerwania włókien siatki kolagenowej skóry. Zdrowe włókna kolagenowe są bardzo wytrzymałe i odporne na rozciaganie. Pojawienie się rozstępów jest najczęściej wynikiem nadczynności hormonalnej, a szczególnie 2 hormonów: kortyzolu oraz estrogenów. Powodują one upośledzenie fibroblastów i powstawanie uszkodzonych włókien kolagenowych. Stają się one kruche i podatne na rozrywanie. Ponadto przyczyną powstawania rozstępów jest niepełnowartościowa dieta lub predyspozycje genetyczne. 

Kogo najczęściej dotykają rozstępy?
Jest kilka grup osób narażonych na występowanie rozstępów. Nie ma rozróżnienia na płeć, chociaż najczęściej kojarzą się one z kobietami w ciąży, kiedy to skóra rozciągana jest przez rosnące dziecko w łonie matki.
Do grupy osób szczególnie narażonych występowaniem rozstępów należą:
- osoby otyłe,
- kobiety w ciąży,
- kobiety w okresie menopauzy,
- nastolatki w okresie dojrzewania,
- osoby z predyspozycjami genetycznymi,
- osoby przyjmujące leki steroidowe,
- osoby z częstym wahaniem wagi ciała,
- osoby na dietach niskokalorycznych,
- sportowcy (głównie kulturyści z szybkim przyrostem masy ciała).

Jak sobie radzić z rozstępami?
Rozstępy można skutecznie likwidować w ich pierwszej fazie, kiedy są jeszcze różowe lub fioletowe. W drugiej fazie stają się już białe i można je wyczuć w dotyku. Wtedy można jedynie wyrównać ich koloryt lub usunąć chirurgicznie.
Spośród wielu dostępnych kremów na rozstępy polecamy Kolagen Naturalny Silver lub Kolagen Natywny Pure lub DNA. Powodują one po pierwsze ich rozjaśnianie, po drugie powoduje dodatkową produkcję kolagenu, dzięki czemu szybciej regeneruje się siatka kolagenowa i w naturalny sposób spajają się miejsca ich rozdarcia. 
Na rynku można spotkać dużo kremów przeciw rozstępom, które zawierają "kolagen". Podreślamy jednak, że jest to hydrolizat kolagenu, czyli jego nieaktywna biologicznie odmiana. Taki kolagen nie może przedostać się przez skórę, przez co jest nieskuteczny. Dodatkowo zachęcamy do wspomagania pielęgnacji miejsc dotkniętych rozstępami Odmładzający krem do twarzy Colway International, który zawiera fenomenalny enzym Tymozynę β 4, który nieprawdopodobnie radzi sobie z bliznami (zastrzykami z tymozyny leczy się w klinikach dla milionerów blizny po zawale serca - one zwyczajnie znikają!). Jest to wprawdzie proces długotrwały i stosunkowo drogi, jednak efekty są wyśmienite. 
Uważamy także za niezbędną suplementację Colvitą + Witaminą C-olway lub alternatywnie samą Witaminą C-olway z kolagenem, które odżywiają skórę od wewnątrz, poprawia pracę fibroblastów, w efekcie czego chronią przed powstawaniem rozstępów i przyśpieszają regenerację siatki kolagenowej. Ma to doskonałe działanie profilaktyczne, gdyż skóra nabiera świetnego nawilżenia i elastyczności - staje się giętka, dzięki czemu nie dochodzi do rozrywania włókien, a w efekcie szpecących rozstępów. 

Uwaga! Wszelkie suplementy kolagenowe powinniśmy wspomagać suplementację witaminą C, ze względu na jej konieczną obecność podczas produkcji kolagenu. Bez witaminy C nie zachodzi produkcja kolagenu (czego skrajmym przejawem jest szkorbut - śmierć kolagenu ustrojowego na skutek braku witaminy C)!

Piękne i mocne włosy

Piękne włosy z ColwayKażda kobieta chciałaby mieć piękne, lśniące, mocne i gęste włosy. Nic dziwnego, w końcu są wizytówką każdej eleganckiej kobiety. Wiele z nas poświeca temu celowi bardzo dużo czasu i uwagi. Bardzo wielu udaje się utrzymać wymarzony efekt, jednak wielu z nas włosy przysparzają bardzo dużo problemów w utrzymaniu mimo włożonych wysiłków.

Włosy są martwe. Żyje tylko mieszek włosów, który jest dobrze unaczyniony i zajmuje się produkcją łodygi włosa z szybkością ok. 1cm na miesiąc. Dlatego też, żeby mieć odpowiednio silne włosy, należy zadbać o rewitalizację, czyli odpowiednie wzmocnienie cebulki włosa i dostarczenie im wsystkich potrzebnych składników do ich budowy. Włosy zbudowane są w większości z keratyny. Stąd też potrzebna jest pożywienie i odżywki bogate w siarkę, żelazo, cynk, wapń, magnez, witaminy z grupy B, a także nienasycone kwasy tłuszczowe (najlepszy z nich to omega-7). Obok zapewnia tych warunków warto pamiętać, że na właściwą budowę i kondycję włosów wpływają także inne czynniki takie jak:
- źle dobrane preparaty do pielęgnacji włosów (nawet te drogie),
- zbyt częste farbowanie,
- suszenie zbyt gorącym powietrzem,
- nadmierne tempo życia i towarzyszący mu stres,
- nadmierne opalanie się lub korzystanie z solarium,
- ogólny zły stan zdrowia,
- niepełnowartościowa dieta.
Wszystkie one wpływają negatywnie na budowę włosów oraz ich kondycję. Jak widać wpływ mają nie tylko odżywki i szampony, ale także nasz styl i warunki życia.

Kolagen Naturalny na włosy
Na rewitalizację włosów doskonale wpływa Kolagen Naturalny Graphite (polecamy go ze względu na cenę) oraz nutrikosmetyk Colvita. Odbudowują one cebulki włosów, wzmacniają je i regenerują siatkę kolagenową skóry, dzięki czemu włosy są mocniej osadzone i nie wypadają.
Zażywamy min. 2 kapsułki Colvity dziennie i Kolagen Naturalny Graphite na skórę i włosy. Kolagen możemy stosować jako odżywkę, maseczkę lub płukankę - dokładniejszy opis znajdziesz tutaj. Kolagen Naturalny działa jak pianka do włosów - uelastyczni je i pomoże w utrzymaniu nadanej fryzury i wizualnie powiększy ją. Co ważne, włosy nie będą wyglądały jak brudne, gdyż wniknie do ich środka usztywniając je, przez co będzie niewidoczny.

Wypadające włosy.
Nie tylko Kolagen Naturalny doskonale pomaga także odradzać się i powstrzymać wypadanie włosów. Dla osób borykających się z tym problemem wprowadziliśmy Szampon zagęszczający włosy oparty na bioaktywnej formie diosminy (jedynej na świecie), która bardzo efektywnie odżywia i wzmacnia cebulki włosów. Jest to niezwykle efektywny szampon, gdyż zawarta w nim diosmina osadza się w skórze i ciągle (nie jednorazowo podczas mycia) pobudza naczynia krwionosne do skurczu i rozkurczu, wymuszając lepsze ukrwienie cebulek włosów. W efekcie wzmacnia je przez dobre odżywienie, mocniej je osadza w skórze, przez co powstrzymuje ich wypadanie oraz pobudza je do szybszej produkcji włosów. Dobre odżywienie w wielu przypadkach ożywia martwe lub nieaktywne mieszki włosowe do produkcji włosów, dzięki czemu możemy zaobserwować ich realny przyrost i zagęszczenie. Wielu osobom Wielu osobm szampon te bardzo pomógł. W niedługim czasie Colway wprowadzi także odżywkę do włosów na bazie diosminy. 

Szampon ten jest również bardzo efektywny w przypadku mężczyzn, gdyż niweluje destrykcyjny wpływ na włosy pochodnej testosterownu i spowodowane nim łysienie androgenowe. Warty polecenia jest również Krem do stylizacji włosów Colway, na bazie pasty sabałowej, który nie tylko odżywia i przestrzennie modeluje włosy (w odróżnieniu do żeli pozostawiając je suchymi i przyjemnymi w dotyku), ale także blokuje pochodną testosteronu hamując przez to łysienie. 

Bardzo ważna w pielęgnacji włosów jest systematyczność. Optymalną częstotliwością jest codzienna pielęgnacja, gdyż efekty będą widoczne nawet po upływie miesiąca czasu. Nieregularne stosowanie nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Zadbane dłonie i paznokcie

Kolagen Naturalny na piękne dłonie i paznokcieDłonie i paznokcie są wizytówką kobiety tak samo jak twarz. Tak samo też szybko pojawiają się na nich objawy strzenia, gdyż wierzchnia skóra dłoni jest bardzo delikatna. Tak jak dbanie o skórę twarzy jest rzeczą oczywistą, to wydaje się, że wiele osób zapomina o dostatecznej pielęgnacji dłoni. Nie zapewnia im odpowiedniej ochrony przed zimnem i szkodliwymi warunkami pracy, urazami mechaniznymi lub szkodliwymi czynnikami środowiska takimi jak wiatr, słońce, chemikalia, detergenty, chlorowana woda itp. W efekcie widać na nich ślady "przepracowania", zaczerwienienia, przebarwień, spierzchnięcie czy szorstkości. Podobnie z paznokciami, które stają się matowe lub odbarwione i podatne na złamania.
Tymczasem dzięki Kolagenowi Naturalnemu (zalecamy Kolagen Naturalny Graphite ze względu na niższą cenę, ale nie jest błędem używanie innego) dbanie o dłonie i paznokcie jest wyjątkowo proste. Na paznokciach i dłoniach kolagen czyni prawdziwe cuda. I warto o tym pamiętać. Tak oto piszę o nim jedna z osób zatrudnionych w firmie Colway: "Kolagen rybi, to preparat cudowny. Jak cudowny, zrozumie tylko ten, kto widział dłonie starszych już kobiet pracujących przez dwa chociaż lata tylko przy myciu sit i pojemników po hydratacji kolagenu. To nie są dłonie starszych kobiet, tylko modelek!". Takie dłonie są naprawdę do osiągnięcia dla każdej z nas.

Kolagen Naturalny na dłonie i paznokcie
Stosowanie Kolagenu Naturalnego Graphite na dłonie jest bardzo proste. Należy je umyć i nałożyć na nie powłokę kolagenu. Po wchłonięciu wklepujemy krem nawilżający. Zdecydowanie polecamy fenomenalny Krem do rąk Colway , który świetnie nawilża, ale wchłania się natychmiast i nie pozostawia tłustego filmu na powierzchni. Krem ten jest nieodłącznym towarzyszem wielu kobiet, trzymany pod ręką tak, żeby aplikować go kilkakrotnie w ciągu dnia. Rezultaty takiej kuracji pojawią się bardzo szybko i będą tak spektakularne jak powyższy opis. Skóra stanie się wygładzona, nawilżona i o zdrowym zabarwieniu. Dłonie staną się takie, o jakich marzyłaś.

Na paznokcie z kolei nakładamy warstwę kolagenu, lub wręcz kąpiemy je w nim. Ilość kolagenu dowolna, w przypadku paznokci nie ma ograniczeń. Nie zmywamy kolagenu, możemy kłaść na niego bezpośrednio warstwę lakieru do paznokci. Efekty Kolagenu Graphite dla paznokci są także spektakularne, gdyż potrafi wyleczyć praktycznie każdą ich chorobę. Ponadto paznokcie stają się mocne, błyszczące, zdrowe i odporne na złamania.

Oparzenia

Kolagen Natywny Pure na oparzeniaOparzenia są głównie termicznymi uszkodzeniam naskórka, skóry włąściwej oraz - w zależności od stopnia oparzenia - także tkanek podskórnych lub nawet kości. Oparzenia powstają nie tylko przez działanie gorąca, ale także różnych czynników chemicznych, jak np. kwasów lub prądu elektrycznego. Oparzenia mogą także spowodować zbyt intensywne kąpiele słoneczne, które w mniejszym stopniu, ale także uszkadzają skórę włąściwą.

We wszystkich rodzajach oparzeń skóra zaczyna się odbudowywać. Potrzebuje do tego meteriału budulcowego, w tym szczególnie aminokwasów wchodzących w skład kolagenu, gdyż stanowi on 70% wszystkich białek skóry. Stąd też obserwowane są niezwykle wręcz szybkie przypadki regeneracji oparzeń po aplikacjach Kolagenu Naturalnego lub Kolagenu Natywnego Pure na ranę oraz doustne spożywanie Colvity. Obszary oparzeń wykazują znacznie większe niż normalnie zapotrzebowanie na kolagen. Potrafi wchonąć ogromne jego ilości w bardzo krótkim czasie, kiedy wcześniej obserwowaliśmy znikome jego wchłanianie. W ten sposób skóra uzyskuje potrzebnego materiału budulcowego i potrafi zregenerować się w błyskawicznym tempie. Przy lżejszych oparzeniach, a nawet niektórych II stopnia kolagen potrafi tak odbudować zniszczoną skórę, że nie zostawi nawet bilzny. Wszystkie jednak poważne oparzenie powinny być bezwzględnie zdiagnozowane i leczone przez lekarza medycyny.

Kolagen na oparzenia
Każdy może zaobserwować działanie Kolagenu Naturalnego na własnej skórze, szczególnie w lecie, kiedy dozna oparzeń słonecznych. Uczucie pieczenia ustępuje bardzo szybko po kilkukrotnym nałożeniu i wchłonięciu Kolagenu Naturalnego. Polecamy do tego celu Kolagenu Naturalny Silver lub Kolagen Natywny DNA, ze względu na jego niezwykłe właściwości regeneracyjne i antyoksydacyjne. Szczególnie warto używać kolagenów po intensywnych kąpielach słonecznych, które uszkadzają włókna kolagenowe oraz zwiększają działanie wolnych rodników. W ten sposób skóra starzeje się znacznie szybciej. Można temu zapobiec stosując Kolagen Naturalny po kąpielach słonecznych lub seansach w solarium.

Dysponujemy nieprawdopodobnymi wręcz zdjęciami pokazującymi błyskawiczne gojenie się oparzeń dzięki kolagenom Colway. Nie publikujemy ich jednak ze względów prawnych, gdyż kolageny zarejestrowane są jako kosmetyki, nie zaś leki. Każdą jednak chętną osobę prosimy o kontakt do nas, są one do wglądu na życzenie. 

Kolagen na żylaki

Czym są żylaki?
Kolagen na żylakiŻylaki są poważnym objawem niewydolności układu sercowo-naczyniowego. Nie wolno ich bagatelizować, gdyż pęknięcie żylaka może spowodować śmierć. Przyczyną ich powstawania jest wzrastające ciśnienie krwi w żyłach, które powoduje rozpychanie żył i pojawianie się charakterystycznych, filotowych lub różnobarwnych zgrubień na żyłach, przez które krew płynie wolniej, tworząc niebezpieczeństwo zakrzepów. Żylaki najczęściej powstają na wewnętrznych partiach nóg, lecz nie tylko, także w okolicach żołądka, czy w okolicach odbyty (hemoroidy).

Zadaniem żył jest odprowadzenie krwi z CO2 i produktami przemiany materii z całego ciała w kierunku serca. Pomaga temu rónomierna praca mięśni, które uciskają żyły i pomagają im toczyć krew. Krążenie odbywa się także bez ich pomocy, gdyż żyły posiadają własne ciśnie, które pcha krew, jednak brak ruchu utrudnia cyrkulację i może doprowadzić do przeciążenia i wzrostu ciśnienia żylnego. Cofaniu się krwi z powrotem zapobiegają zatawki żylne, które działają jak zawory. Przepuszczają krew w kierunku serca, zaś zamykają się, kiedy ta próbuje się cofnąć. Żylaki powstają kiedy żyła pod wpływem ciśnienia jest ropychana na tyle, że zastawki nie mogą się zamknąć. W ten sposób, krew cofa się powodując gromadzenie się nieutlenionej krwi i dalszy wzrost ciśnienia w żyłach. Efektem tego są właśnie żylaki - rozepchane przez krew żyły.

Grupy osób narażonych na pojawienie się żylaków:
- osoby pracujące ciężko w pozycji stojącej lub niewygodnej,
- osoby pracujące w pozycji siedzącej lub prowadzące mało ruchliwy tryb życia,
- osoby palące papierosy,
- osoby otyłe i jedzące zbyt dużo,
- osoby z wrodzonymi wadami zastawek żył,
- kobiety w ciąży,
- kobiety w okresie menopauzy (zmiany hormonalne),
- osoby przyjmujące niektóre leki hormonalne,
- osoby z nadciśnieniem tętniczym.

Kolagen na żylaki
Żylaki należą do zaburzeń, które ciężko jest wyleczyć. Proponujemy stosowanie Kolagenu Naturalnego Graphite oraz Colvity osób nimi dotkniętym, gdyż kolagen oddziałuje na przyczyny powstawania żylaków. Badania wykazały, że żyły osób dotniknietych żylakami mają mniejszą zawartość włókien kolagenu i elastyny od osób zdrowych. Te żyły są po prostu słabsze i mniej odporne na wzrastające ciśnienie krwi. Kolagen Naturalny i Colvita wpływają na wzmocnienie i poprawę funkcjonowania i ścieśnianie światła naczyń krwionośnych.

Produkty rozpadu helis kolagenu działają nie tylko na skórę, ale także są wykorzystywane do odbudowy włókien kolagenowych śródbłonka naczyń krwionośnych żył z żylakami, dzięki czemu powodują ich wzmocnienie i pomagają powrócić do ich normalnej postaci. Colvita działa podobnie, lecz od wewnątrz. Żel kolagenowy nakładany min. 2 razy dziennie na umytą mydłem skórę z żylakami i czekamy aż się wchłonie. Skuteczna dawka Colvity to min. 2 kapsułki dziennie. W celu zwiększenia chłonności skóry zachęcamy do używaniu Scrubu do ciała z kolagenem Colway. Produkt ten działając wieloaspektowo jest wyśmienitą propozycją podczas pielęgnacji nóg dotkniętych żylakami. 

Warto zainteresować się Kolagenem Naturalnym Graphite i Colvitą, tym bardziej, że leki przeciwżylakowe są drogie i nie zawsze skuteczne, a wiele osób właśnie dzięki kolagenowi pozbyło się problemu żylaków.

Poważniejszych objawów, takich jak bólu, obrzęków i stanów zapalnych, nie wolno bagatelizować, gdyż pęknięcie żylaka może być przyczyną śmierci. Należy konsultować to z lekarzem i rozpocząć leczenie pod jego kierunkiem.

Profilaktyka
Pamiętajmy także, że żylaki są tylko objawem niewydolności układu naczyniowo-sercowego, a nie przyczyną. Skutecznie pozbędziemy się ich jeśli zajmiejmy się źródłem ich powstawania oraz profilaktyką. W walce z żylakami pomocne są także:
- ruch i aktywność fizyczna,
- rzucenie palenia,
- zróżnicowana dieta bogata w błonik i witaminy (szczególnie witaminy C),
- wygodne, luźne ubranie pozwalające swobodnie przepływać krwi (rezygnacja ze zbyt wysokich obcasów lub obcisłego obuwia),
- hartowanie żył naprzemian zimnym i ciepłym prysznicem.
- unikanie nadmiaru słońca, gorąca, w tym nadużywania sauny i zbyt częstych gorących kąpieli,
- masaże nóg.

Kolagen a cukrzyca typu II

Colvita i witamina C-olway a cukrzyca typu IIZ pełną odpowiedzialnością mówimy, że ani Kolagen Naturalny lub Natywny przyjmowany doustnie, ani Colvita NIE są lekami przeciwcukrzycowymi. Nie ma też badań potwierdzających wpływ kolagenu na cukrzycę - można się spotkać jedynie z relacjami osób, którym jednak produkty Colway pomogły w tej chorobie. Kolagen należy traktować jako biokorektor, który może pomagać cofać zmiany cukrzycowe niektórych typów oraz łagodzić objawy tej choroby. Postaramy się wyjaśnić w jaki wpływ ma aktywny biologicznie kolagen Colway na cukrzycę, gdyż taki może faktycznie zaistnieć. Świadczą o tym relacje ludzi chorych na cukrzycę, którzy faktycznie się z niej bądź wyleczyli lub złagodzili dolegliwości, dzięki spożywaniu kolagenu. To właśnie w dużej mierze relacje tych osób oraz lekarzy takich jak dr med. S. A. Batieczko skłoniło producenta do wprowadzenia do sprzedaży suplementu diety Colvita w postaci liofilizowanej, suchej masy kolagenowej.

Czym jest cukrzyca?
Cukrzyca nie jest chorobą jednolitą, lecz grupą chorób o wspólnej nazwie i podobieństwie przebiegu, lecz powstających z różnych przyczyn. Wszystkie charakteryzują się zwiększonym poziomem cukru we krwi i zaburzeniami wydzielania insuliny. Do najczęściej spotykanych typów należy cukrzyca typu I, cukrzyca typu II, cukrzyca ciążowa oraz inne mniej znane.

Kolagen nie może mieć wpływu na uleczenie cukrzycy typu I, gdyż ta jest nieuleczalna. Polega na wrodzonym lub nabytym z wiekiem zniszczeniem komórek beta trzustki odpowiedzialnych za produkcję insuliny. Chorzy na cukrzycę tego typu są skazani na dożywotnie dostarczanie insuliny z zewnątrz. W tej odmianie choroby kolagen może tylko łagodzić skutki choroby jaką jest glikacja kolagenu, czyli osłabianie go przez przyłączające się do niego czątki glukozy w trakcie produkcji. Wiadomo bowiem, że cukrzyca (wszystkich typów) niszczy kolagen ustrojowy, pogarszając przez to kondycję tkanki łącznej oraz wielu narządów (takich jak oczy, nerki, serce, naczynia krwionośne i inne), a przez to wydolność całego organizmu.

Kolagen przy cukrzycy typu II
Inaczej ma się sprawa z cukrzycą typu II. Jest ona w fazie początkowej uleczalna i to właśnie przy cukrzycy typu II możemy mówić o wpływie kolagenu na uleczenie choroby. Cukrzyca typu II jest najczęściej spotykana i polega na zaburzeniach metabolicznych organizmu prowadzących do zmniejszenia wrażliwości komórek na insulinę. Trzustka zaczyna produkować i zwiększać stężenie insuliny, żeby wymusić reakcję komórek, a przez to obniżyć poziom cukru we krwi. W ten sposób dochodzi do przeciążenia i z czasem uszkodzenia komórek beta trzustki wytwarzających insulinę, co prowadzi w efekcie do spadku stężenia insuliny oraz konieczności dostarczenia jej z zewnątrz. Na powstanie tego typu cukrzycy ma duży wpływ zaburzenie metabolizmu związane z otyłością, brakiem aktywności fizycznej, złą dietą, nadciśnieniem tętniczym oraz zaburzeniem gospodarki tłuszczowej. Najnowsze trendy leczenia cukrzycy typu II są skierowane najczęściej właśnie na odwrócenie tych niekorzystnych czynników, a więc nie faszerowanie klientów lekami, lecz zmiana ich nawyków żywieniowych, ruchowych i ogólnozdrowotnych. Dlatego też Kolagen Naturalny, a szczególnie Colvita mogą mieć ogromny wpływ na ustąpienie cukrzycy typu II, gdyż są bardzo wydajnymi biokorektorami, które poprawiają metabolizm organizmu. Terapia ruchem i specjalną dietą, wspierane Colvitą i Witaminą C-olway mogą faktycznie przynieść bardzo dobre rezultaty, gdyż prowadzą do zwiększenia wrażliwości komórek na insulinę (a przy okazji także innych hormonów), a przez to do normalizacji gospodarki węglowodanowej organizmu.

Powtórzmy raz jeszcze, że ani Kolagen Naturalny ani Colvita nie są lekami sensu stricte, lecz produktami białkowymi o doskonałym i rzadko spotykanym działaniu biokorekcyjnym, które może być wykorzystane we wpieraniu leczenia cukrzycy typu II oraz negatywnego wpływu zwiększonego poziomu cukru na tkanę łączną i inne narządy ciała wszystkich typów cukrzy.

Kolagen na stawy

Bóle stawów najczęściej kojarzą się z osobami po 50-tce. Niestety, przypadłość ta zaczyna coraz częściej dotykać ludzi znacznie młodszych. Oblicza się, że nawet co siódma osoba trafia do lekarza pierwszego kontaktu skarżąc się na bóle stawów. Jest to więc coraz poważniejszy problem społeczny i zwiazany jest ze zmianą trybu życia, dietą oraz zmniejszoną ruchliwościa społeczeństw zurbanizowanych.

Budowa stawów

Źródło Wikipedia.

Stawy
Występują różne rodzaje stawów, od prostych pracujących w jednej płaszczyźnie (staw łokciowy) po wielopłaszczyznowe (staw biodrowy). Także od przenoszących duże obciążenia całego organizmu (staw kolanowy) po mikrodrgania (kostki słuchowe).
Stawy pełnią rolę łącznika ruchomych elementów szkieletu, czyli kości. Ze względu na swoją budowę nazywa się je połączeniami maziowymi, gdyż połączenie elementów zawiera specjalną maź, która chroni chrząstki przed tarciem. Stawy zbudowane są z kości, na których zakończeniach umieszczona jest chrzęstka szklista, która jest bardzo odporna na ścieranie i chroni kość przed ścieraniem podczas pracy. Wnętrze połączenia wypełnione jest szklistą mazią stawową, która zawiera dużo związków tłuszczowych chroniących staw przed tarciem, niczym smar w maszynach. Wszystko to zamknięte jest w torebce stawowej. W okolicy stawów umieszczone są specjalne twory łącznotkankowe zwane kaletkami maziowymi, które wytwarzają i dbają o odpowiednią ilość mazi w stawie. Kaletki zbudowane są w dużej mierze z kolagenu. Kolagen wchodzi także w skład chrzęstek stawowych, kości oraz torebki stawowej. Odpowiednia ilość i kondycja kolagenu w nich decyduje, więc o zdrowiu i funkcjonalności tej precyzyjnej maszynerii biologicznej. Z wiekiem zaś i pod wpływem innych czynników następuje systematyczna utrata kolagenu, czego skutkiem są zaburzenia pracy stawów, od różnego rodzaju dyskomfortu po powodujące ból stany zwyrodnieniowe. Brak kolagenu oznacza mniejszą ilość i jakość wydzielanej mazi, przez co narażone są na uszkodzenia chrząstki stawowe. Kolagen odpowiedzialny jest także za odpowiednią kondycję chrzęstek stawowych. Jego brak oznacza sztywnienie i podatność na kruszenie się. Kolagen stanowi 95% skłądników żywych kości. Wraz z jego utratą kości zaczyną być kruche, podatne na złamanie i utratę wapnia (osteoporozę).

Kolagen na stawy
Dlatego też dbanie o kondycję kolagenu ustrojowego jest także dbaniem o kondycję stawów. Stąd też większość preparatów przeznaczonych na stawy zawiera kolagen. Dlatego też proponujemy Kolagen Nauralny Graphite (jako żel do smarowania) oraz Colvitę z Witaminą C-olway (alternatywnie samą Witamina C-olway z kolagem) jako suplementy na stawy, gdyż są to najskuteczniejsze dostępne na rynku preparaty kolagenowe. Żel kolagenowy nakładamy na stawy min. 2 razy dziennie i czekamy aż się wchłonie. Podobnie z dawkowaniem Colvity - min. 2 kapsułki dziennie. Musimy zawsze pamiętać o dużych ilościach witaminy C. Produkty rozpadu helisy kolagenowej powodują odbudowę i polepszają kondycję tkanki łącznej okolic okołostawowych, w tym także samych stawów. Jest to działanie profilaktyczne i zalecane wszystkim osobom, które zaczynają doświadczać bólów stawów oraz wszystkim osobom, których aktywność obciąża stawy - szczególnie osobom ciężko pracującym fizycznie oraz sportowcom. Osoby te są narażone na szybkie zużywanie się stawów, jeśli nie stwarzane są warunki do odpowiedniej ich regeneracji.

 

Trądzik

Przyczyny trądziku
Kolagen Natywny Gold na trądzikPrzyczyną powstawania trądziku jest nadmierne wydzielanie łoju przez gruczoły łojowe oraz rogowacenie ich ujść - porów. Występuje najczęściej w okolicach łojotokowych skóry: na twarzy, szyi, plecach i klatce piersiowej. Najczęściej dolegliwość ta dotyka dojrzewających chłopców i dziewczęta w związku ze zmianami hormalnymi w ich organizmach. Dotyka także osoby dorosłe do 40 lat.
Zwiększona wydzielanie łoju szybko prowadzi do zaczopowania jego ujścia. W ten sposób tworzą się 2 odmiany trądziku:
- wągry,
- pryszcze.
Wągry są postanią niezapalną i tworzą charektyczne czarne punkciki na skórze. Z kolei pryszcze tworzą się, kiedy bakterie, dla których zgromadzony łój jest doskonałą pożywką, wywołują stan zapalny i charakterystyczne zaczerwienie. Bakterie nie wywołują trądziku same z siebie, więc nie można się nim zarazić. Za to korzystają z nadażającej się okazji i wykorzystują łuj. 


Leczenie trądziku
W przypadku wągrów sprawa jest dość prosta. Należy systematycznie zmywać twarz dobrej jakości kosmetykiem takim jak Kolagenowy żel do mycia twarzy lub Płyn micelarny Colway oraz systematycznie peelingować skórę tak, żeby nie doprowadzać do zaczopowania ujścia gruczołu łojowego. Polecamy doskonały Peeling enzymatyczny Colway
Poważniejsze objawy trądziku, czyli nie reagujące na nic pryszcze, należy konsultować z lekarzem dermatologiem. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów środków antytrądzikowych. Jedne są środkami oczyszczającymi skórę, inne bakteriobójcze, inne zmniejszają wydzielanie łoju, jeszcze inne zmniejszają rogowacenie i zasklepianie porów. Jak widać mamy do czynienia z pełnym wahlarzem środków, które jednak w znacznej większości dotykają tylko skótków trądziku, nie zaś przyczyny.

 

Kolagen Natywny Gold na trądzik
Kolagen Natywny Gold doskonale zwalcza trądzik, gdyż sięga jego przyczyny jaką jest nadmierne wydzielanie łoju oraz jednocześnie ochrania skórę przed bakteriami zawierając 2 doskonałe substancje o silnym działaniu antybakteryjnym: laktoferynę oraz srebro koloidalne. Kolagen reguluje i normalizuje pracę gruczołów łojowych oraz pH skóry, przez co problem rozwiązywany jest w zarodku. Produkt ten można śmiało powiedzieć jest wręcz stworzony do radzenia sobie z trądzikiem oraz do radzenia sobie ze zmianami potrądzikowymi.

Eliksir dr Słonia w walce z trądzikiem
Ten preparat jest wyjątkowo skutecznym wsparciem do walki z trądzikiem. Jest to genialne połączenie srebra koloidalnego, które ma znane i bardzo silne właściwości bakteriobujcze, jednocześnie zupełnie nietoksyczne dla ludzi oraz aktywną formę tlenu. To połączenie powoduje, że bakterie giną bardzo szybko, a trądzik wysusza się z czasem i zaczyna goić. Produkt bardzo łątwy w użyciu - wystarczy spryskać nim twarz. 

End FAQ

POTRZEBUJESZ POMOCY? MASZ PYTANIE? ZAPRASZAMY

Telefon komórkowy: +48 690 466773
Komunikator Skype: Bodycollagen
FaceBook: www.facebook.com/BodycollagenPolska

platnosci1
platnosci2
platnosci3
platnosci4
platnosci5
platnosci6
platnosci7
platnosci8
platnosci9
platnosci10