Częste pytania

Jak stosować kolagen?

Obszerną instrukcje stosowania żeli kolagenowych i niektórych kosmetyków opartych na nich na stronie: Jak stosować kolagen?

Jak przechowywać kolagen?

Mamy obecnie w ofercie 3 rodzaje żeli kolagenowych Colway: Kolagen Naturalny, Kolagen Natywny oraz Atelokolagen. Zanim przejdziemy do różnic, chcemy wskazać wspólne warunki przechowywania dla nich wszystkich. Chrońmy je od słońca trzymając w szafce - w praktyce w łazience wraz z innymi kosmetykami. Oczywiście chronimy też przed dziećmi. Nie przechowywujemy w lodówce, nie ma takiej potrzeby. Nie dopuszczamy też do zamarznięcia - samo w sobie zamarznięcie nie powoduje utraty właściwości biologicznych, ale może prowadzić do pęknięcia flakonika i zakażenia żelu bakteriami (a to już powoduje utratę jego włąściwości).

Różnice:

Kolagen Naturalny - jest to kolagen pierwszej generacji, niestety nieodporny temperaturowo. Przedział temperaturowy, w którym producent gwarantuje stabilność i wyśmienite właściwościo bioaktywne wynosi 5o-280C. Musimy więc chronić ten produkt tak przed zamarznięciem (chodzi o to, żeby butelka nie pękła i drobnoustroje nie "zaraziły" kolagenu) jak i od zbyt wysokich, kiedy wiązania potrójnej helisy kolagenowej pękają, przez co produkt szybko traci swoje właściwości. Przetrzymujmy w temperaturach pokojowych.

Kolagen Natywny - jest to nowa generacji żelu kolagenowego, który jest odporny na temperatury, w których przebywa człowiek. Nie traci włąściwości nawet po nagrzaniu go do temperatury powyżej 50oC. Można śmiało zabierać go np. na plażę w torebce, pamiętając, żeby chronić od słońca. Nic mu się nie stanie (zmieni tylko konystencje na bardziej wodnistą, ale powróci do formy żelowej po kilkunastu godzinach w "normalnej" temperaturze).

Atelokolagen - jest najnowszym osiągnięciem Colway - jego wytrzymałość temperaturowa została podniesiona do 39oC. Powyżej tej temperatury denaturuje się, chrońmy więc go przed wysokimi temperaturami.

Czym różni się Kolagen Naturalny od Natywnego i Atelokolagenu?

Zachęcamy do zapoznania się z szerszymi opisami oferowanych przez nas żeli kolagenowych: Kolagenu Naturalnego, Kolagenu Natywnego iAtelokolagenu. Podstawowe różnice polegają na:

- podniesieniu progu odporności temperaturowej do ponad 50oC w przypadku Kolagenu Natywnego oraz 39oC w przypadku Atelokolagenu,

- poprawa pH i dostosowanie go do średniego poziomu na naszej skórze, czyli pH 5,5,

- poprawa czystości - Kolageny Natywne i Atelokolagen nie posiadają melaniny i reszt białkowych lub tłuszczowych,

- są wzbogacone o dodatkowe substancje aktywne, gdyż Kolagen Natywny i Atelokolagen mają wyśmienite właściwości transportujące dodatkowe substancje czynne, co poprawia właściwości pielęgnacyjne preparatu,

- ceną, która odpowiada jakości.

Czym różni się kolagen Colway od innych?

Na to pytanie są 2 odpowiedzi, w zależności o jakich kolagenach mówimy, gdyż "kolagen kolagenowi nie jest równy".

Po pierwsze kolagen Colway jest oparty o unikalną formułę pozyskiwania kolagenu aktywnego biologicznie. Jest to ściśle polska specjalność, dobrze strzeżona i jak do tej pory nikt na świecie nie produkuje kolagenu aktywnego biologicznie, zdolnego do przedostania się przez skórę. Różnica z innymi produktami "kolagenowymi" produkowanymi wszędzie indziej na świecie polega na różnicy ich właściwości, technologii pozyskiwania i surowca wyjściowego. Otóż Colway posiada hydrat kolagenu, czyli uwodniony kolagen w fazie rozwojowej potrójnej helisy (co samo w sobie było i jest sensacją biochemiczną, gdyż do tej pory nikt na świecie nie potrafi tego powtórzyć) lub również uwodnione produkty kontrolowanego rozpadu helis kolagenowych (a to jest już czystym medical fiction). Te formy kolagenu mają zdolność rozpadania się na znacznie mniejsze peptydy kolagenowe, które nie mają najmniejszych problemów z przedostaniem się przez ochronną barierę naskórka i odżywienia głębokim warstw skóry.. Z kolei powszechne na rynku "kolageny" to tzw. hydrolizaty kolagenu, czyli produkty przetwarzania termicznego i chemicznego dojrzałych form kolagenu, czyli włókien lub tzw. fibrylli kolagenowych. Ta forma kolagenu to tzw. "padlina peptydowa", która nigdy nie była i nie będzie aktywna biologicznie. Jej rola ogranicza się tylko do tworzenia filmu wiążącego wodę na powierzchni skóry. W przypadku używania ich w suplementach ich wykorzystanie jest ograniczone, gdyż jej możliwość trawienia i przyswojenia jest mała. Jest to po prostu forma lepiej lub gorzej przyswajalnej żelatyny dodawanej do kremów lub suplementów, w znacznej większości nie wartych swojej ceny.

Po drugie konkurencja wśród polskich producentów aktywnych biologicznie żeli kolagenowych. Colway otworzył nową erę kolagenów odpornych termicznie i wzbogacanych dodatkowymi substancjami aktywnymi, podczas kiedy konkurencja zatrzymała się na etapie Kolagenu Naturalnego - wciąż świetnego produktu, jednak ustępującego najnowszym żelom tak Kolagenowi Natywnemu jak i Atelokolagenowi.

Przeczytałam w internecie, że to nie prawda, że kolagen może przedostać się przez skórę.

Na to pytanie uczciwa odpowiedź brzmi: "tak" i "nie". Wszystko bowiem wypływa z nieporozumienia i pewnego braku odpowiedniej wiedzy biochemicznej osoby, która tą tezę napisała. Niestety jest to dość powszechny problem, który postaramy się tutaj rzeczowo, chociaż w pewnym skrócie wyjaśnić.

Nieporozumienie bierze się stąd, że w literaturze przedmiotu, z której korzystają np. kosmetolodzy, dermatolodzy czy biolodzy, termin "kolagen" oznacza hydrolizaty kolagenu, czyli wysoko przetworzone chemicznie lub termicznie włókna kolagenowe. Jest to tzw. "padlina peptydowa". To o takim "kolagenie" myślą autorzy twierdzenia, że kolagen nie może się przedostać przez skórę. I mają rację, gdyż faktycznia ta forma kolagenu nigdy nie była, nie jest i nie będzie aktywna biologicznie i używana jest w kosmetologii tylko jako nawilżacz, gdyż sprawdza się jako czynnik wiążący wodę na powierzchni skóry.

Z kolei odpowiedź "nie" oznacza to, że posiadamy inny kolagen, który po aplikacji rozpada się na skórze na mniejsze peptydy lub nawet wolne aminokwasy, które bez problemu mają zdolność penetracji naskórka i docierania do głębokich warstw skóry. Zdanie, że kolagen przedostaje się przez skórę, jest więc pewnego rodzaju uproszczeniem marketingowym (bo nikt nie będzie tłumaczył za każdym razem mechanizmu transdermalności żeli kolagenowych), które w zrozumiały sposób może budzić obiekcje fachowców - tak naprawdę to produkty rozpadu bardzo delikatnego kolagenu w postaci potrójnej helisy kolagenowej (lub ostatnio produkty kontrolowanego ich rozpadu używane w Kolagenie Natywnym lub też Atelokolagenie) przedostają się przez skórę. Jest to dowiedzione bezspornie naukowo w szereg badań oraz doświadczalnie w postaci setek już tysięcy użytkowników, którzy są stałymi "fanami" i bez żelu kolagenowego nie wyobrażają już sobie pielęgnacji skóry. Efekty stosowania kolagenu aktywnego biologicznie bywają niekiedy wręcz fenomenalne.

Dlaczego nikt nie mówi o tym w mediach?

Bardzo dobre pytanie! Tak zachwalamy kolagenowe żele, a nikt do tej pory nie widział (i prawdopodobnie nie zobaczy) ich reklamy w telewizji. No właśnie, dlaczego reklamy tak wspaniałego kosmetyku nie dają nam żyć i odetchnąć - logicznym jest przecież, że powinny!

Wszystko sprowadza się do właściwości hydratów kolagenu (Kolagenu Naturalnego). Efekty jego działania są fantastyczne, ale jego wrażliwość na temperatury uniemożliwiała jego dystrybucję w tradycyjnej formie: producent -> hurtownia -> drogeria/sklep -> klient. Początkowo żele kolagenowe wykazywały stabilność temperaturową tylko w przedziale 5-15oC. Proszę więc sobie wyobrazić przed jakimi wyzwaniami stanęli przedstawiciele koncernów kosmetycznych, którzy zainteresowali się tym wynalazkiem blisko 2 dekady temu. Trzeba byłoby po pierwsze wydać miliony na reklamę, po drugie stworzyć specjalną sieć dystrybucji (czyli specjalne chłodnie w każdym sklepie). Załóżmy, że klient kupił produkt - super! Niestety, jeszcze nie doniosł go do domu, a kolagen się psuje... bo była temperatura 25oC. I pytanie brzmi - kto za to zapłaci? Klient rząda zwrotu pieniędzy... W ten sposób pozwoliliśmy sobie zobrazować, że produkt ten nie spełniał warunków gwarancji i rękojmii obowiązujących w rozwiniętych społeczeństwach Zachodu. I to jest najważniejszą przyczyną stojącą za rezygnacją wielkich firm kosmetycznych ze sprzedaży polskiego kolagenu. A tylko one mają fundusze wystarczające na sfinansowanie kampanii reklamowych o wartości liczonych w milionach (jakiejkolwiek waluty).

Produkt ten sprawdził się jednak wyśmienicie w formie dystrybucji bezpośredniej. Dzięki fantastycznym właściwościom pielęgnacyjnym sam utorował sobie drogę - głównie dzięki poleceniom. Ten produkt tak naprawdę nie potrzebuje głośnej reklamy, tak jak nie potrzebuje jej np. Ferrari lub Masarrati. Jakość broni się sama.

Wprawdzie nie usłyszymy i nie zobaczymy reklamy w radiu lub telewizji, ale w internecie jest o tym głośno. Wystarczy wpisać hasło "kolagen", żeby przekonać się jak silną pozycję mają dystrybutorzy Colway i kto "skradł kolagen", bez wydawania milionów na reklamę.

Widziałam efekty używania Kolagenu Naturalnego. Co on robi ze skórą właściwie?

Faktycznie, efekty kuracji kolagenowej wspartej kosmetykami Colway dość często przykuwają uwagę. Skóra jest wtedy bardzo dobrze odżywiona, zadbna i zwyczajnie promienieje zdrowiem. Łatwo jest to zauważyć, szczególnie jeśli ktoś miał problemy wcześniej z cerą.

Odpowiedź na pytanie, trzeba zacząć od krótkiego opisu co się dzieje z Kolagenem Naturalnym/Natywnym lub Atelokolagenem po nałożeniu go na skórę. Pod wpływem ciepła i innych czynników wiązania potrójnych helis pękają uwalniając peptydy kolagenowe, które przedostając się wgłąb skóry dodatkowo rozpadają się na mikropeptydy. Kolagen ma bardzo charakterystyczną strukturę oraz sekwencję aminokwasów. Obecność tych peptydów kolagenowych jest dla skóry biologicznym sygnałem do przyśpieszenia produkcji kolagenu własnego, ustrojowego. Tak nawiasem mówiąc, są to jedyne znane nauce naturalne peptydy (są znane oczywiście peptydy syntezowane) zdolne penetrować naskórek. W efekcie obserwujemy wzmożoną produkcje kolagenu w skórze i ogólną poprawę morfologii skóry - jej odżywienie, sprężystość, blask, nawilżenie, regulacja wydzielania sebum. Chcemy podkreślić, że jest to jeden z nielicznych kosmetyków, który działa bezpośrednio na przyczynę starzenia, a nie tylko na jego objawy. Przyczyną starzenia się skóry (i w ogóle) jest stopniowa utrata kolagenu, stąd Kolagen Naturalny możemy odpowiedzialnie nazywać eliksirem młodości, gdyż na wiele lat powstrzymuje efekty starzenia, zwiększając ilość kolagenu w naszej skórze.

Kiedy zacząć stosować Kolagen Naturalny lub Kolagen Natywny?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi - wszystko zależy od zapotrzebowania lub problemów skóry. Kolagen Naturalny Gold jest świetnym wsparciem w przypadku problemów trądzikowych u nastolatków. Można się jednak spotkać z opiniami i poradami niektórych kosmetyczek, że Kolagen Naturalny/Natywny najlepiej stosować, kiedy skóra ma już widoczne oznaki starzenia, czyli zmarszczki. Jest to bardzo dyskusyjna teza, zważywszy, że Kolagen Naturalny działa najbardziej efektywnia na opóźnianie pojawienia się zmarszczek, a nie na ich likwidowanie. Ma oczywiście wpływ, ale jest już niestety często za późno, źeby sam sobie z nimi poradził. Potrzebuje wsparcia dodatkowych, silniejszych środków. 

Dlatego też, jeśli chcemy stosować Kolagen Naturalny jako preparat Antiage, to warto zastosować się do zasady, która mówi, że profilaktyka lepsza jest od leczenia. A więc, stosując się do tej zasady, od kiedy najlepiej zacząć stosować Kolagen Naturalny lub Natywny? Odpowiedź brzmi: od kiedy zaczyna się proces utraty kolagenu w skórze i ciele. A więc znacznie wcześniej niż się powszechnie wydaje, zważywszy, że nasz organizm zaczyna zwalniać produkcję kolagenu w wieku około... 27 lat. Zachęcamy więc do aplikacji żeli kolagenowych Colway już przed 30-tką, w celu efektywnego zabezpieczenia się przed zmarszczkami. I to na bardzo długie lata. 

Jak długo mogę stosować kolagen?

Nie ma ograniczenia czasu stosowania kolagenu. Produkt ten nie uzależnia, nie uczual (wyjątkiem są osoby uczulone na białko rybie) i nie pozostawia po sobie negatywnych skutków ubocznych. Jest środkiem w 100% naturalnym, bez konserwantów i ulepszaczy. Można stosować przerwy w używaniu kolagenu. Jedynym skutkiem przerwania stosowania będzie stopniowy powrót skóry do poprzedniego stanu sprzed używania kolagenu, a więc szybszego starzenia się.

Czy kolagenem można się odchudzać?

Przyczyną otyłości nie jest tylko lenistwo i łakomstwo, lecz najczęściej zaburzenia metabolizmu (a także, według najnowszych i dość sensacyjnych badań, zaburzenie flory jelitowej). Świadczy o tym fakt, że niektórzy szczupli ludzie potrafią wchłonąć niewyobrażalne ilości jedzenia i nie tyją. Colvita sama w sobie nie jest środkiem odchudzającym, ale jest bardzo skutecznym biokorektorem, który poprawia morfologię tkanki łącznej, czyli w skrócie poprawia metabolizm. Pozwala w ten sposób w naturalny sposób, w odpowiednim czasie zrzucić zbędne kilogramy bez negatywnych efektów, jak obwisanie skóry lub utrata siły, które są typowe dla diet nieskokalorycznych. Powtórzmy - Colvita nie jest środkiem odchudzającym, lecz poprawia metabolizm, dzięki czemu organizm naturalnie chudnie. Dodatkowo naprawdę zachęcamy do odnowy flory bakteryjnej jelit poprzez stosowanie kuracji Collaceiną, suplementem w skład którego wchodzi 9 szczepów niezwykle ważnych dla zdrowia flory jelitowej bakterii. Dodatkowym efektem będzie wzmocnienie odporności organizmu.

Masz pytanie? Zapraszamy do kontaktu z nami.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 690 466 773 lub przez formularz kontaktowy.

End FAQ

POTRZEBUJESZ POMOCY? MASZ PYTANIE? ZAPRASZAMY

Telefon komórkowy: +48 690 466773
Komunikator Skype: Bodycollagen
FaceBook: www.facebook.com/BodycollagenPolska

platnosci1
platnosci2
platnosci3
platnosci4
platnosci5
platnosci6
platnosci7
platnosci8
platnosci9
platnosci10