Kolagen - białko młodości

Kolagen białko młodości. Kolagen od Colway.Tytuł niniejszego artykułu nie jest w najmniejszym stopniu przesadą! Kolagen jest białkiem młodości! Jako ludzie składamy się bowiem przede wszystkim z tzw. tkanki łącznej, która stanowi podstawę wszykich tkanek, całych wręcz organów. Stanowi od 60-90% ich składu. Przykładowo nerki i płuca to udział aż 90%, w przypadku serca to ok. 60%. Reszta to komórki, które pełnią konkretną funkcje w tkance lub organie. Same te proporcje uzmysławiają nam, że tkanka łączna pełni ważną rolę, nie tylko statystyczną (jej udziału procentowego), ale przede wszystkim jeśli chodzi o jej funcje fizjologiczne.

Tworzy ona bowiem środowisko wewnętrzne i warunki, w których odbywają się dosłownie wszystkie procesy fizjologiczne danej tkanki, organu, a w efekcie całego naszego organizmu. Tworzy pewnego rodzaju rusztowanie, na którym osadzone są komórki. To tkanka łączna nadaje kształt i organizację wewnętrzną tkanek i organów. Wspólnie z krwią i limfą warunkuje przebieg procesów metabolicznych. Ponadto pełni też funkcję ochronną oraz regenerującą (gojącą). Słowem – o jakości naszego zdrowia, kondycji a także urody decyduje kondycja tkanki łącznej. Wszystko się do niej sprowadza.

Podkreślamy tak znaczącą rolę tkanki łącznej w naszym organizmie, żeby uwypuklić znaczenie kolagenu dla naszego zdrowia i urody. Kolagen stanowi bowiem główny element budulcowy tkanki łącznej, przez co stwierdzenie, ze tak naprawdę wszystko zależy od kondycji naszego kolagenu ustrojowego, nie jest absolutnie nadużyciem, lecz faktem.

Kolagen to niewątpliwie białko młodości. Najprościej możemy się o tym przekonać patrząc w lustro. Im mniej go w naszym organizmie, tym bardziej możemy zauważyć na naszej twarzy zmarszczki, czyli najbardziej oczywisty objaw starzenia się – przerzedzenia się włókien kolagenowych w tkankach skórnych. Wiedz, że identyczny proces odbywa się w każdym organie naszego ciała, w efekcie czego... kurczymy się z wiekiem. W efekcie odczuwamy róznego rodzaju bóle, utratę kondycji i sprawności, problemy ze zdrowiem, odpornością itp. Im stajemy się starsi, czyli im więcej kolagenu utraciliśmy, tym problemy te coraz bardziej pogłebiają się.

W takim razie, któż z nas nie chciałby dowiedzieć się jaka jest kondycja jego własnego kolagenu ustrojowego, warunkującego zdrowie i urodę? Jest na to prosty, chociaż orientacyjny test, o którym wspominaliśmy już wcześniej. Jeśli Twoja tęczówka posiada jednolitą powierzchnię, to należysz do około 5% odsetka szczęśliwców rokujących na długie lata w zdrowiu. I właśnie to potwierdzają badania. Wspólną cechą osób długowiecznych, przeżywających ponad 100 lat jest silna struktura kolagenu ustrojowego. Wszystko to odzwierciedla się w tęczówce oka, gdyż zbudowana jest ona praktycznie w 100% z... kolagenu.

Obserwacja kolagenu w oczach

Co natomiast mają zrobić ludzie, których powierzchnia tęczówki wygląda jak podziurawiony ser? Otóż okazuje się, że poziom kolagenu w naszym organizmie można skutecznie regulować, a co za tym idzie nasz naturalny zegar biologiczny da się przestawić na późniejszą godzinę. Tak naprawdę nasza długość życia (poza śmiertelnymi wypadkami, wojnami itp.) zależy od dwóch najważniejszych czynników: matrycy genetycznej naszego kolagenu i naszych... wyborów, czyli stylu życia, który jest albo zdrowy, albo nie. Badania pokazują jednoznacznie, że tylko w ok. 15% to genetyka decyduje o naszym zdrowiu – reszta to nasze wybory. To dzięki decyzji i praktykowaniu zdrowego stylu życia, utrzymujemy kondycję tkanki łacznej, a przez to potencjał naszego organizmu na optymalnym poziomie. Jest to jak najbardziej do osiągnięcia, potrzebujemy do tego jednak wiedzy, którą postaramy się jak najprzystępniej przedstawić. Resztę – pozostawiamy Tobie drogi czytelniku.

Mało kto o tym wie, że o naszym rzeczywistym wieku biologicznym nie przesądza liczba siwych włosów na naszej głowie czy nawet nasz nr PESEL. O tym, ile mamy lat decyduje kondycja białek, które spajają niemal wszystkie komórki naszego organizmu. To kolagen jest najwierniejszym odzwierciedleniem naszego potencjału biologicznego.

Carl Brandon powiedział pewne dobitne słowa: „Dajcie mi dowolny wycinek Waszej tkanki łącznej, gdzie z pomocą mikroskopu i pomiaru ilości hydroksyproliny i tzw. lepkości dynamicznej określę gęstość, zawartość i usieciowienie Waszego kolagenu, a z dużą dozą prawdopodobieństwa wyznaczę Wasz rzeczywisty wiek biologiczny i Wasze rokowania na długowieczność”. Zgodnie z tym kryterium, w naszej populacji można spotkać emerytów, którzy są zdrowi i czują się wyśmienicie, bo są w wieku biologicznym 30tka, jak również – niestety znacznie częściej – 30tków, którzy mają immunologię i wyniki badań krwi emeryta. U młodego, dorosłego człowieka wymiana kolagenu sięga do maksymalnie 6 kg rocznie, przeciętna populacja natomiast – z uwzględnieniem osób starszych, to niewiele ponad 3 kg.

Kolagen to nie tylko białko młodości. Kolagen pełni również funkcje podtrzymujące, ochronne, pośredniczy w odżywianiu komórek, a także ma właściwości odnawiania i regenerowania składników ciała. Jak widzimy, jest to niezbędny element naszego ustroju.

    Aby zachować kolagen na odpowiednio wysokim dla nas poziomie, musielibyśmy do końca swojego życia, począwszy od co najmniej 25 - 30 roku życia przestrzegać bardzo restrykcyjnie następujących zasad:
  • uprawiać sport codziennie przez 30-45 min.
  • spożywać jak najmniej cukrów prostych i tłuszczów zwierzęcych
  • nie nadwyrężać domowego rytmu tzn. dobrze się wysypiać, nie podejmować pracy zmianowej
  • dotleniać codziennie swój organizm
  • spożywać pokarmy sprzyjające syntezie białka tkanki łącznej lub systematycznie jeść kolagen oraz wit. C, bez której nie ma szans na procesy kolagenogezy.

Każdy z nas żyje w swoim tempie i wielu z nas trudno by było przestrzegać nawet jednego z wyżej wymienionych punktów. Na szczęście firmy Colway i Colway International oferują liczne produkty z kolagenem rewelacyjnej jakości, zarówno te do pielęgnacji skóry, jak i suplementy diety odżywiające całe ciało. I tak dzięki osiągnięciom nauki takim jak m.in. suplementacja liofilizowanym Kolagenem Naturalnym - Colvitą (dla osób, które nie mają czasu przestrzegać zasad utrzymania go w sposób naturalny na odpowiednim dla siebie poziomie), coraz łatwiej jest nam dbać o zdrowie w coraz bardziej skomplikowanym świecie. Mamy coraz to nowsze możliwości wydłużenia nie tylko samego życia, bo kto chciałby spędzić starość będąc niedołężnym, ale przede wszystkim – wydłyć sprawność, zachować młody jak na swoje lata wygląd i dobre samopoczucie. Nie ma innej drogi, niż dbanie o kondycję kolagenu. Wszystkie diety i zachowania prozdrowotne sprowadzają się właśnie do tego.

POTRZEBUJESZ POMOCY? MASZ PYTANIE? ZAPRASZAMY

Telefon komórkowy: +48 690 466773
Komunikator Skype: Bodycollagen
FaceBook: www.facebook.com/BodycollagenPolska

platnosci1
platnosci2
platnosci3
platnosci4
platnosci5
platnosci6
platnosci7
platnosci8
platnosci9
platnosci10