Kolagen w naszych tkankachKolagen jest białkiem nie tylko najbardziej rozpowszechnionym w organizmie kręgowców i stanowi aż od 30 do 48% masy wszystkich białek, ale, ze względu na swoje funkcje, najważniejszym białkiem organizmu. To wspaniałe i niemal „cudotwórcze” białko znajduje się niemal w całym organizmie ludzkim, rozpoczynając od gałki ocznej, kości, włosów, paznokci aż po skórę (w tym ostatnim zawartość kolagenu to aż 70%). Jednak jest jedna bardzo ważna rzecz, o której warto pamiętać – kolagen nie jest nam dany raz na zawsze – ciągle obumiera, aby później być odbudowany i serwisowany przez chondrocyty, keratynocyty lub fibroblasty – komórkowe stocznie wytwórcze i remontowe dla kolagenu.

Kolagen białko młodości. Kolagen od Colway.Tytuł niniejszego artykułu nie jest w najmniejszym stopniu przesadą! Kolagen jest białkiem młodości! Jako ludzie składamy się bowiem przede wszystkim z tzw. tkanki łącznej, która stanowi podstawę wszykich tkanek, całych wręcz organów. Stanowi od 60-90% ich składu. Przykładowo nerki i płuca to udział aż 90%, w przypadku serca to ok. 60%. Reszta to komórki, które pełnią konkretną funkcje w tkance lub organie. Same te proporcje uzmysławiają nam, że tkanka łączna pełni ważną rolę, nie tylko statystyczną (jej udziału procentowego), ale przede wszystkim jeśli chodzi o jej funcje fizjologiczne.

Rola kolagenu w tkance łącznejLudzkie ciało składa się głównie z tkanki łącznej. W ogólnej masie dowolnego organu jak np. nerek i płuc, tkanka łączna stanowi aż 90%, a np. serca – 60%. Gdyby chcieć szukać odpowiednich słów do określenia funkcji, jaką spełnia ona w naszym ciele, użylibyśmy: podpora, zewnętrzne rusztowanie dla dosłownie wszystkich procesów zachodzących w naszym ciele.

POTRZEBUJESZ POMOCY? MASZ PYTANIE? ZAPRASZAMY

Telefon komórkowy: +48 690 466773
Komunikator Skype: Bodycollagen
FaceBook: www.facebook.com/BodycollagenPolska

platnosci1
platnosci2
platnosci3
platnosci4
platnosci5
platnosci6
platnosci7
platnosci8
platnosci9
platnosci10